Není ti 18? Nesázej!
  • Registrovat

Rubikon se týká, mimo jiné, zákonů a jejich respektování. Je hlavně o jednom důležitém zákonu. Říká se mu „loterijní“, má číslo 202 a je z roku 1990.

A proč zrovna tenhle zákon? V Rubikonu hodně mluvíme o sázkách, sportovním sázení (říká se mu také kursové sázení). Ukazuje se totiž, že k sázení mívají dost často přístup kluci a holky právě tvého věku. Problém je v tom, že do 18ti let se tohle u nás nesmí. To zakazuje právě zmíněný loterijní zákon.

Rubikon je tu od toho, aby připomínal, že sázení je u nás do 18 let zakázáno. Chce ti ukázat, že je to tak dobře. Má to totiž svůj důvod. Sázka může být dobrý a zábavný sluha, ale také zlý pán. V sázce můžeš hodně získat, ale také hodně ztratit. Můžeš vyhrát, ale nemůžeš vyhrávat pravidelně a opakovaně. Kdo tohle nepochopí, říká si o problémy. Kdo začne brát sázení jako prostředek k rychlému a snadnému zbohatnutí, může se také ocitnout na tobogánu, který letí hodně dolů a špatně se z něj vystupuje.

Proto v Rubikonu nabízíme modelové situace a disciplíny, aby si účastníci sami na vlastní kůži riziko sázení vyzkoušeli. Sázka je totiž krok, který obvykle nemůžeš vzít zpátky. A proto je důležité vědět, kdy je sázka ještě zábava a kdy riziko, které neustojíš, a potopí tě.

Promo dlaždice - Fotogalerie